Najczęściej zadawane pytania

Jak odpowiednio nosić Hipseat?

Proszę wziąć głęboki wdech, pas mocno ściągnąć wokół pasa z siedziskiem nad prawym bokiem, zapiąć na rzep i zabezpieczyć sprzączkę.

Jestem dosyć korpulentna, czy Hipseat będzie na mnie pasował?

Hipseat pasuje na wszystkie osoby, które mają w pasie nie więcej niż 120 cm. W przypadku osób które mają w talii powyżej 120 cm zalecamy skorzystanie z przedłużenia, które można kupić również w naszym sklepie. Przedłużenie wydłuża pas Hipseata do 132 cm.

Czy można nosić dziecko odwrotnie, czyli oparte plecami do dorosłego, twarzą na zewnątrz?

Oczywiście, to jest możliwe. Dziecko należy lekko przytrzymywać wokół pasa. Dziecko będzie mieć bardzo dobry widok.

Czy Hipseat można stosować w przypadku gdy dziecko jeszcze samodzielnie nie siedzi?

Tak, nosidełko jest odpowiednie również dla bardzo małych dzieci, które jeszcze samodzielnie nie siedzą, ale zaleca się je dzieciom od szóstego miesiąca, kiedy mięśnie pleców są już bardziej rozwinięte.

Dziecko noszę cały czas na jednym boku i mam problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Czy Hipseat jest dla mnie odpowiedni?

Tak, Hipseat polecamy ludziom z wszelkimi dolegliwościami kręgosłupa. W trakcie stosowania nosidła nie obciążamy partii szyjnej ani lędźwiowej kręgosłupa, jak również ramion. Waga dziecka rozkłada się wokół talii, bioder i miednicy.

Moje dziecko skończyło dwa latka i waży niecałe 14 kg. Często jeszcze je noszę i pojawiły się, niestety, problemy z kręgosłupem szyjnym. Myślę o kupnie Hipseat, czy sądzicie że to nosidełko jest dla nas odpowiednie?

Na pewno! Nosidełko można stosować do wagi 20 kg, ale próby były wykonywane na 30 kg. Od Was zależy, jaką wagę jesteście w stanie nosić.

Czy Hipseat jest zdrowy i korzystny dla dzieci?

Oczywiście! Dziecko siedzące w nosidełku aktywnie wzmacnia kręgosłup i mięśnie pleców co jest niezmiernie ważne dla utrzymania prawidłowej postawy w przyszłości. Nóżki dziecka ułożone są w prawidłowej pozycji, odpowiedniej dla zdrowego rozwoju stawów biodrowych. To identyczna pozycja jak w przypadku noszenia dziecka w chuście. Na dodatek, dziecko jest w nosidełku bardzo zadowolone i spokojne, co wpływa korzystnie na psychikę dziecka i oczywiście mamusi.

Obecnie jestem w 3 miesiącu ciąży. Czy mogę korzystać z Hipseat?

Noszenie nosidła we wczesnej ciąży proszę przedyskutować z lekarzem. W chwili obecnej stosowanie Hipseat w ciąży nie jest zalecane.

Czy dziecko można nosić zarówno na prawej jak i na lewej stronie?

Tak, w zależności od tego, którą stronę Państwo preferujecie.

W jaki sposób można wyczyścić Hipseat?

Można go wyprać w pralce w temperaturze 30°C (po wcześniejszym wyjęciu styropianowego siedzonka). W przypadku małej plamki, można ją wyczyścić nawilżoną ściereczką.

Czy Hipseat nosi również Pani mąż?

Bardzo często i z dużą przyjemnością, zarówno w domu jak i na spacerach.

Kiedy zaleca się stosowanie Hipseat?